Yaklaşık uzunluğu 16 km ve 500 m yükseklik kazanımı olan Uludağ Premium Trail %20 patika, %70 single track ve %10 asfalt yoldan oluşmaktadır.

Mesafe olarak kısa ancak yarış genelinin 2000 metrenin üzerinde geçmesinden dolayı hissedilen zorluk seviyesi yüksek olacaktır. 13 Temmuz Cumartesi sabahı saat 09:00‘da oteller bölgesinden start alacak ve finish yapacaktır.

ÖNEMLİ BİLGİ: Deniz seviyesinde yaşayan sporcular, yüksek irtifaya çıktıkları zaman buna bağlı olarak performanslarında negatif etkiler görebilirler. Kişiden kişiye değişkenlik göstermekle birlikte 2000-2500 metreye kadar solunum hızında çok büyük bir değişkenlik de olmayabilir. Oksijenli ortamın azaldığı yüksekliklerde yorgunluk, bitkinlik, uyku hali, bulantı hissi, kusma, mental karar verme yeteneğinin kaybolması gibi durumlarla karşılaşılabilir.

ZORUNLU MALZEMELER VE HAZIRLANIŞI

EKİPMAN TESTİ VE HAZIRLANIŞI: Uygun ekipman seçimi yarışınızın başarısında çok önemli bir etkendir. Ultra dayanıklılık, yanınıza aldığınız ekipmanın seçimi de dahil olmak üzere kapsamlı bir hazırlık gerektirir. Uludağ bölgesinde temmuz ayının sonu sıcak olabilir (20°C’den fazla), ancak yağmur, dolu veya karla birlikte soğuk (2000 metrenin üzerinde 0° C’nin altında) da olabilir. Ekipmanınız, her türlü koşula karşı koymak için uygun olmalı ve ilerlemenizin hızına göre yarış rotasında uzun saatler geçirmenizi sağlamalı. Karşılaşılacak herhangi bir olay durumunda, ekipmanınız güvenli koşullarda yardım beklemenizi sağlamalıdır. Tüm koşucuların ceza riskinden kaçınması için organizasyonun belirtmiş olduğu zorunlu ekipmana sahip olması gerekir. Ekipmanlarınızı gerçek koşullara göre hazırlamanız ve antrenmanlarınızda test etmeniz çok önemlidir. Ağırlığı bir endişe olarak görerek çok minimalist olmamaya dikkat edilmelidir. Mantıklı seçim yoluyla başarı şansınızı ve performansınızı arttırabilirsiniz.

EKİPMAN: Güvenlik ve yarışların iyi bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için her katılımcının aşağıda belirtilen tüm zorunlu ekipmanlara sahip olması gerekmektedir. Hava şartları ve yarışların uzun saatler sürmesi, ekipmanların zorunlu olmasındaki başlıca etkenlerdir. Hava şartlarının durumuna göre organizasyon zorunlu ekipmanlarda değişiklik yapabilir ve bunu yarışmacılara bildirir. Her katılımcı, organizatörler tarafından belirlenen zorunlu ekipmanlarını kayıt esnasında sunmayı ve etkinlik boyunca yanlarında bulundurmayı kabul eder.

ZORUNLU EKİPMANLAR
1. Tüm yarış süresince görülür biçimde yerleştirilmiş göğüs numarası,
2. Zamanlama çipi (Organizasyon tarafından verilecektir.),
3. Cep telefonu (Organizasyon ve acil durum numaraları kayıtlı olmalı ve yarışçıya yarıştan önce, yarış sırasında ve sonrasında her zaman ulaşılabilir olmalıdır. Harici bir batarya tavsiye edilir),

* Kayıt esnasında yukarıda belirtilen ekipmanların gösterilmesi zorunludur.

TAVSİYE EDİLEN EKİPMANLAR

1. En az 500 ml sıvı kapasitesine sahip su şişesi, matara veya su torbası  (Pet şişe kabul edilmeyecektir),
2. Güneş gözlüğü, Güneş kremi,
3.Uygun ayakkabı.

© Uludağ Premium Ultra Trail

Bu kapanacak 20 saniye