Yaklaşık uzunluğu 30 km’dir ve 1510 m yükseklik kazanımı vardır. Uludağ bölgesinin en güzel doğa manzaraları içerisinde geçecek olan yarış, 22 Temmuz Cumartesi sabahı saat 08:00’de oteller bölgesinden start alacak ve finish yapacaktır. Maksimum bitirme zamanı 7 saattir.

ÖNEMLİ BİLGİ: Deniz seviyesinde yaşayan sporcular, yüksek irtifaya çıktıkları zaman buna bağlı olarak performanslarında negatif etkiler görebilirler. Kişiden kişiye değişkenlik göstermekle birlikte 2000-2500 metreye kadar solunum hızında çok büyük bir değişkenlik de olmayabilir. Oksijenli ortamın azaldığı yüksekliklerde yorgunluk, bitkinlik, uyku hali, bulantı hissi, kusma, mental karar verme yeteneğinin kaybolması gibi durumlarla karşılaşılabilir.

SAĞLIK RAPORU: Uludağ Premium Ultra Trail yarışının tüm parkurları için 22 Temmuz 2023 tarihine kadar geçerliliği( 6 aydan eski olmayan sağlık raporu kabul edilecektir.) bulunan sağlık raporu alınması gerekmektedir. Yarış tarihinde geçerliliği olan lisanslar kabul edilecektir.

ZORUNLU MALZEMELER VE HAZIRLANIŞI

EKİPMAN TESTİ VE HAZIRLANIŞI: Uygun ekipman seçimi yarışınızın başarısında çok önemli bir etkendir. Ultra dayanıklılık, yanınıza aldığınız ekipmanın seçimi de dahil olmak üzere kapsamlı bir hazırlık gerektirir. Uludağ bölgesinde temmuz ayının sonu sıcak olabilir (20°C’den fazla), ancak yağmur, dolu veya karla birlikte soğuk (2000 metrenin üzerinde 0° C’nin altında) da olabilir. Ekipmanınız, her türlü koşula karşı koymak için uygun olmalı ve ilerlemenizin hızına göre yarış rotasında uzun saatler geçirmenizi sağlamalı. Karşılaşılacak herhangi bir olay durumunda, ekipmanınız güvenli koşullarda yardım beklemenizi sağlamalıdır. Tüm koşucuların ceza riskinden kaçınması için organizasyonun belirtmiş olduğu zorunlu ekipmana sahip olması gerekir. Ekipmanlarınızı gerçek koşullara göre hazırlamanız ve antrenmanlarınızda test etmeniz çok önemlidir. Ağırlığı bir endişe olarak görerek çok minimalist olmamaya dikkat edilmelidir. Mantıklı seçim yoluyla başarı şansınızı ve performansınızı arttırabilirsiniz.

EKİPMAN: Güvenlik ve yarışların iyi bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için her katılımcının aşağıda belirtilen tüm zorunlu ekipmanlara sahip olması gerekmektedir. Hava şartları ve yarışların uzun saatler sürmesi, ekipmanların zorunlu olmasındaki başlıca etkenlerdir. Hava şartlarının durumuna göre organizasyon zorunlu ekipmanlarda değişiklik yapabilir ve bunu yarışmacılara bildirir. Her katılımcı, organizatörler tarafından belirlenen zorunlu ekipmanlarını kayıt esnasında sunmayı ve etkinlik boyunca yanlarında bulundurmayı kabul eder.

ZORUNLU EKİPMANLAR
1. Yarış şartlarına uygun çanta,
2. Tüm yarış süresince görülür biçimde yerleştirilmiş göğüs numarası,
3. Zamanlama çipi (Organizasyon tarafından verilecektir),
4. Cep telefonu (Organizasyon ve acil durum numaraları kayıtlı olmalı ve yarışçıya yarıştan önce, yarış sırasında ve sonrasında her zaman ulaşılabilir olmalıdır. Harici bir batarya tavsiye edilir.),
5. Bardak (minimum 15cl),
6. En az 1 litre sıvı kapasitesine sahip su şişesi, matara veya su tobası,
7. Acil durum battaniyesi (1.40 x 2.00 minimum),
8. Düdük,
9. Elastik bandaj (en az 100 cm x 6 cm),
10. Dağlarda kötü hava koşullarına dayanacak şekilde tasarlanmış, su geçirmez, nefes alabilen ve kapüşonlu ceket (minimum tavsiye edilen 10 000 Schmerber, Goretex özellikli),
11. Şapka, bandana veya bere,
12. Kimlik.

* Kayıt esnasında yukarıda belirtilen ekipmanların gösterilmesi zorunludur.

TAVSİYE EDİLEN EKİPMANLAR
1. Güneş gözlüğü,
2. Güneş kremi,
3. Baton,
4. Vaseline ve benzeri kremler,
5. Bir miktar para,
6. GPS saat,
7. Elastik bandaj kesmek için bıçak veya makas,
8.Uygun ayakkabı.

© Uludağ Premium Ultra Trail

2023 Fotoğraflar


This will close in 20 seconds