Marmara’nın doğal güzelliklerle çevrili ve tarihi şehirlerinden biri olan Bursa; Marmara Bölgesi’nin en yüksek dağı olma özelliğine sahip olan, 2543 metre yüksekliğindeki Uludağ’a ev sahipliği yapmaktadır. Bu eşsiz dağ, Bursa’nın en görülesi doğa harikalarından biridir.

Türkiye’nin en büyük doğa sporları merkezi olan Uludağ, ulaşımın ve yol durumunun uygunluğu, her mevsim kar bulunması, muhteşem doğa manzaraları ve şelaleleri ile spor severleri buraya çekmektedir.

Koşucular, parkurlar boyunca Uludağ ve çevresinin muhteşem doğasını ve yerel dokusunu deneyimleyecek. 100K, 66K, 30K, 16K ve 6K parkurlarının güzergâhlarından Zeyniler, Cumalıkızık, Kürekli Şelalesi, Saitabat Şelalesi, Buzul Göletler, Uludağ Zirve, Softaboğan Şelalesi, Bakacak, Kurbağakaya ve Sarıalan herkesin mutlaka bir gün görmesi gereken doğal ve yerel güzelliklerden sadece birkaçı.

Uludağ Premium Ultra Trail

66K, 30K, 16K ve 6K etapları ile her seviyeden yerli ve yabancı sporcuyu ağırlayacak olan etkinlikte koşucular, Zeyniler, Cumalıkızık, Kürekli Şelalesi, Saitabat Şelalesi, Buzul Göletler, Uludağ Zirve, Softaboğan Şelalesi, Bakacak, Kurbağakaya ve Sarıalan gibi Bursa’nın önemli ve değerli lokasyonlarından geçerek hem zorlu hem de keyifli bir yarış tecrübe etmiş olacaklardır.

İletişim

Türkkuyusu Mh. Kıbrıs Şehitleri Cd. Yüksel Çağlar İş Merkezi No: 78/22 Bodrum Muğla

info@mint-organizasyon.com.tr

© Uludağ Premium Ultra Trail