Yaklaşık uzunluğu 66 km ve 3600 m yükseklik kazanımı olan Uludağ Premium Advanced Trail %50 patika, %43 single track ve %7 asfalt yoldan oluşmaktadır.

Teknik özelliği yüksek olup koşucuların performansını test edecek zorlukta bir parkurdur. 13 Temmuz Cumartesi sabahı saat 06:00‘da başlayacak yarışın start ve finish noktası oteller bölgesinde olup maksimum bitirme zamanı 15 saattir.  Ara zaman bariyeri ( cutoff ) Saitabat 8 saattir.

ÖNEMLİ BİLGİ: Deniz seviyesinde yaşayan sporcular, yüksek irtifaya çıktıkları zaman buna bağlı olarak performanslarında negatif etkiler görebilirler. Kişiden kişiye değişkenlik göstermekle birlikte 2000-2500 metreye kadar solunum hızında çok büyük bir değişkenlik de olmayabilir. Oksijenli ortamın azaldığı yüksekliklerde yorgunluk, bitkinlik, uyku hali, bulantı hissi, kusma, mental karar verme yeteneğinin kaybolması gibi durumlarla karşılaşılabilir.

SAĞLIK RAPORU: Uludağ Premium Ultra Trail yarışının 66K parkuru için 13 Temmuz 2024 tarihine kadar geçerliliği (6 aydan eski olmayan sağlık raporu kabul edilecektir.) bulunan sağlık raporu alınması gerekmektedir. Yarış tarihinde geçerliliği olan lisanslar kabul edilecektir.

ZORUNLU MALZEMELER VE HAZIRLANIŞI

EKİPMAN TESTİ VE HAZIRLANIŞI: Uygun ekipman seçimi yarışınızın başarısında çok önemli bir etkendir. Ultra dayanıklılık, yanınıza aldığınız ekipmanın seçimi de dahil olmak üzere kapsamlı bir hazırlık gerektirir. Uludağ bölgesinde temmuz ayının sonu sıcak olabilir (20°C’den fazla), ancak yağmur, dolu veya karla birlikte soğuk (2000 metrenin üzerinde 0° C’nin altında) da olabilir. Ekipmanınız, her türlü koşula karşı koymak için uygun olmalı ve ilerlemenizin hızına göre yarış rotasında uzun saatler geçirmenizi sağlamalı. Karşılaşılacak herhangi bir olay durumunda, ekipmanınız güvenli koşullarda yardım beklemenizi sağlamalıdır. Tüm koşucuların ceza riskinden kaçınması için organizasyonun belirtmiş olduğu zorunlu ekipmana sahip olması gerekir. Ekipmanlarınızı gerçek koşullara göre hazırlamanız ve antrenmanlarınızda test etmeniz çok önemlidir. Ağırlığı bir endişe olarak görerek çok minimalist olmamaya dikkat edilmelidir. Mantıklı seçim yoluyla başarı şansınızı ve performansınızı arttırabilirsiniz.

EKİPMAN: Güvenlik ve yarışların iyi bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için her katılımcının aşağıda belirtilen tüm zorunlu ekipmanlara sahip olması gerekmektedir. Hava şartları ve yarışların uzun saatler sürmesi, ekipmanların zorunlu olmasındaki başlıca etkenlerdir. Hava şartlarının durumuna göre organizasyon zorunlu ekipmanlarda değişiklik yapabilir ve bunu yarışmacılara bildirir. Her katılımcı, organizatörler tarafından belirlenen zorunlu ekipmanlarını kayıt esnasında sunmayı ve etkinlik boyunca yanlarında bulundurmayı kabul eder.

ZORUNLU EKİPMANLAR
1. Yarış şartlarına uygun çanta,
2. Tüm yarış süresince görülür biçimde yerleştirilmiş göğüs numarası,
3. Zamanlama çipi (Organizasyon tarafından verilecektir),
4. Cep telefonu (Organizasyon ve acil durum numaraları kayıtlı olmalı ve yarışçıya yarıştan önce, yarış sırasında ve sonrasında her zaman ulaşılabilir olmalıdır. Harici bir batarya tavsiye edilir.),
5. Bardak (minimum 15cl),
6. En az 1 litre sıvı kapasitesine sahip su şişesi, matara veya su torbası (Pet şişe kabul edilmeyecektir),
7. Kafa lambası ve yedek pilleri (200 lümen ya da daha fazlası tavsiye edilir),
8. Acil durum battaniyesi (1.40 x 2.00 minimum),
9. Düdük,
10. Elastik bandaj (en az 100 cm x 6 cm),
11. Yemek rezervi (Performans ve acil gereksinimler için 3-4 adet enerji jel veya benzeri sporcu gıdaları tavsiye edilir.),
12. Dağlarda kötü hava koşullarına dayanacak şekilde tasarlanmış, su geçirmez, nefes alabilen ve kapüşonlu ceket (Minimum tavsiye edilen 10 000 Schmerber, Goretex özellikli.),
13. Şapka, bandana veya bere,
14. Uzun kollu üst katman (Minimum 180 gr olması ve pamuklu olmaması tavsiye edilir.),
15. Eldiven,
16. Kimlik.

* Bu malzemeler göğüs numarası teslim edilirken ve koşu sırasında herhangi bir noktada kontrol edilebilir. Kontrol sonucunda zorunlu malzemelerden herhangi birisine sahip olmadığı belirlenen katılımcı diskalifiye edilecek ve koşuya devam etmesine izin verilmeyecektir.

TAVSİYE EDİLEN EKİPMANLAR
1. Güneş gözlüğü,
2. Güneş kremi,
3. Baton,
4. Vaseline ve benzeri kremler,
5. Bir miktar para,
6. GPS saat,
7. Elastik bandaj kesmek için bıçak veya makas,
8.Uygun ayakkabı.

© Uludağ Premium Ultra Trail

Bu kapanacak 20 saniye