Register | Login | Türkçe | English

 

Accommodation

We are working for the best accommodation oppurtunites for Uludağ Ultra Marathon participants. Please keep follow updates. 

 

Transportation

Bursa'ya ulusal ve uluslararası uçuşlar (servisler ile bağlantılı şekilde), şehirlerarası otobüsler ve otomobil ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Uçuşlar

Bursa'ya Sabiha Gökçen (SAW) aracılığıyla önce İstanbul’a ve ardından servisler ile ya da Bursa Yenişehir (YEI) havaalanlarından ulaşabilirsiniz.

Otobüsler

Bursa’ya büyük kentlerin tamamından tarifeli otobüs seferleri kullanılarak ekonomik ve konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Otomobil

Bursa'ya karayolu yolculuk Ankara ve İzmir’den 4 saat, İstanbul'dan ise 2 saat sürmektedir. Yollar büyük oranda bölünmüş yollardır.

 

Hava Durumu

Denizden yüksekliği 155 metre olan Bursa, genelde ılıman bir iklime sahiptir. Ancak, iklim bölgelere göre dedeğişiklik göstermektedir. Kuzeyde Marmara Denizi’nin yumuşak ve ılık iklimine karşılık güneyde Uludağ’ın sert iklimi ile karşılaşılmaktadır. İlin en sıcak ayları Temmuz – Eylül, en soğuk ayları ise Şubat – Mart arasıdır.

Ortalama Sıcaklık

En Düşük Sıcaklık

En Yüksek Sıcaklık

24 C°

17 C°

30 C°

Bursa için günlük hava durumu tahminlerine yr.no web sitelerinden ulaşabilirsiniz.

 

Gökbilim

15 Temmuz

Gün Doğumu

Gün Batımı

Yerel  Zaman

04:44

19:36

15 Temmuz 2017'de gün doğumu saat 04:30 gün batımı ise yaklaşık saat 19:30'de gerçekleşecektir. Koşu için 15 saat gün ışığı olacaktır.

 
 
.